AKTUALNOŚCI

Stale trwające akcje - kliknij w link poniżej:

Nominacja do tytułu Osobowość Roku 2023

Z ogromną przyjemnością chcielibyśmy poinformować, że Prezes Stowarzyszenia Pan Tomasz Olik został nominowany do tytułu Osobowość Roku 2023 w kategorii Działalność społeczna i charytatywna.

Jest nam niezmiernie miło, że działania Tomasza oraz naszego Stowarzyszenia zostają zauważone i docenione.

Będziemy ogromnie wdzięczni jeśli wezmą Państwo udział w głosowaniu które trwa do 20.06.2024 i oddadzą głos na Tomasza Olika.

Aby zagłosować należy wejść na stronę:

https://polskanews.pl/tomasz-olik/pk/6316891


Radość  dla małych pacjentów

Podczas majówki większość osób odpoczywa i cieszy się z dni wolnych od pracy. Niestety nie wszyscy mają takie szczęście.  

Mali pacjenci Szpitali Dziecięcych także zasługują na odrobinę radości i uśmiechu.

Dlatego my nie próżnowaliśmy tylko wyposażaliśmy oddziały szpitala w kąciki zabaw wypełnione wspaniałymi zabawkami, książeczkami i grami.

Zachęcamy Państwa do nie wyrzucania zabawek po Waszych dzieciach, możecie je dostarczyć nam a dostaną one drugie życie w innych małych rączkach.


Święto Lokalnej Wspólnoty

21.04.2024 w WCK w Międzylesiu odbyły się uroczyste obchody Święta Lokalnej Wspólnoty.

Na spotkanie zostali zaproszeni wszyscy, którzy aktywnie działają na rzecz mieszkańców Wawra.

Gościem specjalnym uroczystości była Pani Ewa Ewart z premierowym  pokazem  swojego  filmu  "Do ostatniej kropli".

Kulminacyjnym momentem obchodów było wręczanie nagród dla osób szczególnie zasłużonych i wyróżniających się w działalności dla społeczności naszej dzielnicy.

Nagrodę otrzymał Prezes Stowarzyszenia Radość z pomagania Pan Tomasz Olik.

Radość ze świąt wielkanocnych 2024

To już kolejne Święta, które chcemy uczynić lepszymi dla naszych podopiecznych. Wspieracie ich z nami od wielu lat, wiemy że i tym razem możemy liczyć na Waszą pomoc.

Kogo wspieramy?

=> samotnych seniorów i rodziny z dziećmi

=> Kociaki z Radości - Dom Tymczasowy dla kociąt

=> pacjentów Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii w Józefowie

Jak dołączyć do akcji?

Aby pomóc, możecie: 

1. zorganizować zakupy całościowo dla 1 wybranej rodziny i skontaktować się z opiekunem rodziny celem przekazania: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1VPLukHFlYkgBkqOSb3-LPSjBFQX2Ksmv8fsf5K9bAVI/edit#gid=0

2. wybrać tylko kilka produktów z listy                              

3. dorzucić kilka PLN za które to my kupimy potrzebne rzeczy:  POMÓŻ NAM POMAGAĆ                                                4. upiec/kupić ciasto czy świąteczna potrawę              

5. podarować kwiaty czy rzeżuchę na świąteczny stół albo wielkanocną dekorację.

Więcej informacji tu: https://www.facebook.com/photo/?fbid=721913203400456&set=a.567358725522572

    Zbiórka materiałów                      kreatywnych

Jak już wiecie, do końca czerwca zaplanowaliśmy dla ponad 20 BEZPŁATNYCH warsztatów, większość w idei zero waste. Odbędą się one w WCK Falenica, ul. Walcownicza 2, a szczegółowe informacje w formie wydarzeń będą dostępne na Fb oraz na naszej stronie: https://www.stowarzyszenieradosczpomagania.pl/warsztaty/


Jak zero waste, to ogłaszamy akcję - mobilizację!

Podziel się z nami wszelkimi niepotrzebnymi materiałami kreatywnymi, takimi jak:

🎨 kredki, farby (w tym akrylowe), pędzelki, flamastry, kleje (wikol, biurowy, do klejenia na gorąco), bloki, kartki jak papier do xero (białe, kolorowe), bloki techniczne

💌 skrawki tkanin (w tym czerwony i biały), wstążeczki, kokardki, guziki, włóczki, koronki, futerka, skarpety frotte, gumki krawieckie🖍 małe słoiczki, tealighyty, taśma malarska, gąbeczki, jajka styropianowe, patyczki do szaszłyków, serwetki papierowe z motywem wielkanocnym, gładkie torby materiałowe, czyste białe t-shirty

📍ozdobne dziurkacze i nożyczki do wycinania kształtów

🖌 inne propozycje - zgłoś się do nas.

Rzeczy mogą być używane, oby mogły posłużyć dalej.


Nie wyrzucaj - wykorzystaj z nami na warsztatach! :)

      Zamień ubranie w                          pomaganie!

Rozpoczynamy kolejną odsłonę akcji wspólnej z Ubrania Do Oddania! Nasza zimowa kampania to: ZAMIEŃ UBRANIE W POMAGANIE! 

Jak wiecie, bliskie są nam idee pomocy, współpracy, i zero waste czyli niemarnowania. Dlatego zapraszamy Was do akcji, która zrealizuje te cele - BEZPŁATNIE, a nawet BEZ WYCHODZENIA Z DOMU!JAK PRZEKAZAĆ RZECZY?

1. Zapakujcie rzeczy w KARTONY (tylko w takiej formie mogą być przyjęte)

2. KONIECZNIE kliknijcie w link naszej kampanii, aby przekazane przez Was rzeczy trafiły na nasze konto https://ubraniadooddania.pl/campaigns/1938 i wybierzcie przycisk 'Pomagam"

3. Postępujcie zgodnie z instrukcjami, a za każdy 1 kg przekazanych ubrań otrzymamy 1 zł, który wspomoże rozwój naszego Stowarzyszenia.

CO MOŻNA SPAKOWAĆ: rzeczy nowe i używane nadające się do wprowadzenia do drugiego obiegu, bez dziur, zmechaceń, plam, czyste, kompletne i niezniszczone: wszystkie elementy garderoby damskiej, męskiej, dziecięcej, niemowlęcej; buty połączone w pary; akcesoria: np. torebki, plecaki; dodatki: np. czapki, szaliki; tekstylia domowe, np: koce, pościel; biżuterię; bieliznę; zabawki.

PO SZCZEGÓŁY AKCJI ZAPRASZAMY NA FACEBOOKA: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0JdVVpfhvwcSnfv1PxSFK9b1Ep9sxLKACg2Z5m7Uin3RQSNobH7MZCMAmjnwx8QHXl&id=100067453491189 

Przekąski karnawałowe - warsztaty  kulinarne

Zapraszamy Państwa na pierwsze w tym roku warsztaty. Ponieważ jest to czas karnawału to poświęcimy je wspólnemu przygotowaniu przekąsek karnawałowych. Zapewniamy sery w kilku smakach, pieczywo, owoce, warzywa i inne dodatki, deski do krojenia, sztućce, talerzyki, serwetki itp.

Jeśli jednak macie ochotę przynieść coś od siebie i wyczarować jakieś popisowe danie to tez można.

Każdy uczestnik warsztatów poprzez potwierdzenie uczestnictwa akceptuje także regulamin dostępny w sekcji  WARSZTATY.

Święta, Święta i po...dsumowanie :)

Tegoroczna edycja akcji Radość ze Świąt Boże Narodzenie za nami. To:

🎄Około 2️⃣5️⃣0️⃣0️⃣ kg przekazanych darów

🎄 4️⃣0️⃣ rodzin i 7️⃣5️⃣ uśmiechów w Święta

🎄 Ponad 2️⃣5️⃣0️⃣ paczek, które przebyły drogę autami prywatnymi, za pomocą paczkomatów, dzięki kurierom i wolontariuszom, którzy osobiście dostarczali do podopiecznych.

W tej edycji również działy się cuda - anonimowy darczyńca, który kupił nową kuchenkę, szalone zbiórki firmowe dzięki którym rodziny zostały zaopatrzone w nowe pościele, czajniki, a także inne przekazane gabaryty jak np. rower, były gotowane nocą potrawy dla seniorów😍

Byli z nami lojalni darczyńcy, którzy są z nami od lat. Byli nowi, którzy obdarzyli nas zaufaniem i mamy nadzieję, że z nami zostaną na dłużej ❤️

Byli z nami wolontariusze, którzy pomagają nie tylko od Święta - często bezimiennie, po cichu, ucząc nas wszystkich jak działa prawdziwy duch pomocy ❤️

I są nasi podopieczni, którzy dzięki im wszystkim mogli mieć spokojniejsze Święta🎄

A my, Stowarzyszenie Radość z pomagania dziękując za tą akcję wiemy, że akcja nie kończy się po zgaszeniu światełek na choince. Wzajemna pomoc potrzebna jest czasem na krótko - aby podać rękę i pomóc stanąć na nogi, a często przez cały rok. Dlatego mamy nadzieję, że i w kolejnych naszych akcjach będziecie z nami #dzielicsiedobrem❤️ 

Fot. archiwum własne

Falenicka Gwiazdka Sąsiedzka

W zapachu igliwia, aromatycznych potraw i korzennych przypraw zimowej herbaty, 17.12 świętowaliśmy Falenicką Gwiazdkę Sąsiedzką.

W tak szczególnym okresie Bożego Narodzenia nie mogło zabraknąć nas wśród lokalnej społeczności Falenicy, z którą związani jesteśmy już od jakiegoś czasu. Falenicka Gwiazdka Sąsiedzka była więc świetną okazją, by nie tylko przypomnieć o naszych działaniach, ale także wspomóc nas w dalszym pomaganiu.

Można było nabyć za symboliczną cenę przepiękne stroiki świąteczne, które powstały na naszych warsztatach, młodsi chętnie korzystali z możliwości zagrania w loterię, w której każdy los wygrywał, a ci najbardziej zmarznięci posilali się na naszych stoiskach ciepłymi posiłkami, goframi i zimową herbatą.

Za gościnność dziękujemy Wawerskiemu Centrum Kultury (Filia Falenica).

Nasze stroiki jeszcze można nabyć. Prosimy o kontakt! Dochód pomoże nam w realizacji naszych celów statutowych.

Zdjęcia: archiwum własne

Świąteczne warsztaty w WCK

14 grudnia postanowiliśmy zadbać o chwilę oddechu w tej przedświątecznej bieganinie. Zaprosiliśmy naszą lokalną społeczność 40+ (ale nie sprawdzaliśmy numeru PESEL :) na warsztaty z tworzenia świątecznych ozdób.

Jak się okazało, dzięki ogromnemu wyborowi elementów dekoracyjnych i kreatywności naszych prowadzących, każdy uczestnik mógł odkryć w sobie duszę artystyczną.

Przygotowane świąteczne wieńce ozdobią stoły i drzwi nie tylko samych tworzących. Część stroików została przekazana do sprzedaży podczas Falenickiej Gwiazdki Sąsiedzkiej 17.12. Niektóre nadal można nabyć. Ucieszą oko podczas Świąt. Zapraszamy:)

Zdjęcia: archiwum własne

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

Dziś, 05.12, w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza spotkało nas wyjątkowe wyróżnienie!

Podczas 2. Gali Wolontariatu pt. Na tropie wolontariatu, organizowanej w ramach OCHOTNICY WARSZAWSCY nasz Prezes, Tomasz Olik odebrał imienne podziękowanie. Jego bezinteresowność i czas, jaki poświęca na działania charytatywne i wspieranie działań lokalnej integracji społecznej zostały dostrzeżone w środowisku wolontariatu.

Podziękowanie dla Tomka to także podziękowanie dla całej ekipy Stowarzyszenie Radość z pomagania Wspólnie z Tomasz dziękujemy za to wyróżnienie, które motywuje nas do dalszej, codziennej pracy jako wolontariusze Milena , Agnieszka, Urszula, Monika , Piotr i przyjaciele Stowarzyszenia.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0G6FuDtYCihvMrAhgr98ZP9rV6LeS4fWWGjqEktP5PHQ3dNEV9dhCETcUdjXmaFbql&id=100067453491189

Zdjęcia: archiwum własne

IV Turniej Bitwy Falenickiej 1939

IV Turniej Bitwy Falenickiej 1939 to lokalna impreza wspierająca promowanie i krzewienie idei sportowych oraz... historycznych. To nie tylko dobra zabawa bez rywalizacji, ale także symboliczna okazja do zwiększenia wśród najmłodszych adeptów piłki nożnej świadomości na temat wydarzeń, do których doszło w Falenicy 19 września 1939 roku.

My też całym sercem wspieramy takie idee, dlatego podczas turnieju, który odbył się 3.12.2023 r. wspólnie z grupą społeczną Anioły Falenickie dopingowaliśmy małych sportowców i edukowaliśmy w zakresie pomocy najbardziej potrzebującym. Kibice i najmłodsi zawodnicy chętnie przynosili dary w postaci suchego prowiantu dla podopiecznych naszej akcji Radość ze Świąt, przy okazji posilając się słodkimi i zdrowymi przekąskami po wyczerpującym fizycznie turnieju :)

Więcej poczytacie o akcji w Polsat Sport: https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2023-12-03/w-tych-zmaganiach-zwyciezca-byl-kazdy-iv-turniej-bitwy-falenickiej-1939-za-nami/?fbclid=IwAR0fDWSmrVhA030uVTlw9gTaUsg4QV1ZHvOI309CNxgMLuTyoqtU147nLLs

Za możliwość współpracy dziękujemy: T.S.Falenica , Dzielnica Wawer, Norbert Szczepański - Burmistrz Dzielnicy Wawer, Łukasz Jeziorski - Z-ca burmistrza Dzielnicy Wawer , Leszek Baraniewski - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wawer, Polsatsport.pl , RAMPA - wypożyczalnia i sprzedaż - przyczepy lawety busy Sinclan, Verdo Catering, Spectro Poland, RadioPraga.pl, Gęsiego, Stowarzyszenie Bitwa pod Falenicą 19 IX 1939 r. Gazeta Mieszkaniec - www.mieszkaniec.pl.

Zdjęcia: archiwum własne oraz polsatsport.pl

Pani Henryka od Drwala

Z całą pewnością jest Wam znana sytuacja Pani Heni, 83 letniej Seniorki której rozgłos nadała sonda uliczna. Pani Henia zupełnie przypadkowo opowiedziała o swojej niezwykle trudnej sytuacji rodzinnej, o konieczności opieki nad chorym synem z niepełnosprawnościami. Również nasze Stowarzyszenie włączyło się w pomoc. Nasza v-ce Prezes Agnieszka Palicka koordynuje działania pomocowe i jest łącznikiem chcącym i niosącym pomoc z Panią Henią i jej Rodziną. Pani Henia to niezwykle skromna i pracowita osoba. To dopiero po nagłośnieniu sytuacji w social mediach znajomi dowiedzieli się o tym jak ciężka jest sytuacja Pani Heni. Wśród nas, naszych sąsiadów, znajomych, kolegów z pracy jest bardzo dużo takich osób jak Pani Henia, czyli skromnych, pracowitych, nie skarżących się na swój los, chociaż codziennie muszą mierzyć się z trudami jakie niesie im trudna sytuacja zdrowotna czy materialna. To te osoby które nigdy nie proszą o pomoc, a najbardziej na nią zasługują. Rozejrzyjcie się wokół siebie, wytężcie proszę wzrok i słuch na sytuację swoich sąsiadów i znajomych którzy zwykli zawsze mawiać "dam radę", "będzie dobrze", "jeszcze kiedyś dla mnie zaświeci słońce" itp. Może to oni są jak Pani Henia i robią co mogą, ale ich sytuacja wymaga pomocy i wsparcia. Zazwyczaj takie sytuacje nie potrzebują rozgłosu i dlatego róbcie to delikatnie i przekazujcie nam o tym informacje. Postaramy się jak dotychczas. Wiele razy się udało zorganizować pomoc w takich sytuacjach. Może to być pomoc rzeczowa, jak i w codziennym funkcjonowaniu. Mamy sporo osób które nam zaufały również pod kątem wolontariatu, chcą działać... Zróbmy to dobrze. 

Dzielimy się dobrem na różne sposoby

Wśród wielu naszych aktywności dzielenie się dobrem ma swoje najważniejsze miejsce.

Nie inaczej było dziś. W tygodniu rozwozimy do wawerskich jadłodzielni pieczywo dzięki współpracy z Piekarniami i Cukierniami Putka, a dziś 150 pizz pojechało czynić świat trochę lepszym.

Pojawiły się one zarówno w jadłodzielniach (i zniknęły w okamgnieniu), w domach naszych podopiecznych, jak i u podopiecznych zaprzyjaźnionych ośrodków - Ośrodka Wychowawczego w Falenicy i Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii w Józefowie. Z racji przypadającego 10.10 Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego był to sympatyczny prezent wzmacniający atmosferę wsparcia.

Zdjęcia: archiwum własne

Radość dla Ośrodka

Ogłaszamy akcję dla Okręgowego Ośrodka Wychowawczego w Falenicy. Ośrodek jako jedyna tego typu placówka w Polsce wśród swoich wychowanek ma Mamy z dziećmi. Póki co dzieci do 3 m-ca życia. Na terenie Wawra sprawnie odbierzemy rzeczy, a z pozostałych miejsc zachęcamy do wysłania paczkomatem InPost lub Orlen (dane podamy na priv).

Pomożecie?

Poznajmy się w Falenicy

17 września odbył się piknik sąsiedzki którego byliśmy współorganizatorem ( z Miasto st. Warszawa i Mieszkańcy Falenicy oraz firmy na jej terenie działające). Było dla każdego coś miłego. Atrakcje dla dzieci i dorosłych, mnóstwo smakołyków, "koło fortuny", występy artystyczne, prezentacja firm i organizacji działających na terenie Falenicy oraz historia Falenicy oczami Pani Barbary Wizimirskiej.

Zdjęcia: archiwum własne

Poznajmy się w Falenicy

Zapraszamy na I piknik sąsiedzki pt. "Poznajmy się w Falenicy". Wydarzenie, które przy wsparciu Miasta st. Warszawa organizują mieszkańcy Falenicy, firmy i organizacje działające na terenie Osiedla oraz Stowarzyszenie Radość z pomagania.
W programie:
Otwarcie inicjatyw:
*Ławeczka dla Sąsiada
*Sąsiedzka Tablica Ogłoszeń (STO)

Wspólne biesiadowanie przy grillu oraz produktach przygotowanych przez lokalnych przedsiębiorców.
Warsztaty, pokazy i zabawy.
Zachęcamy do udziału w wydarzeniu również z własnym poczęstunkiem z którym będzie możliwość podzielić się z sąsiadami lub umieścić w Jadłodzielni. Będzie to przede wszystkim świetna okazja do poznania się nawzajem jak i inicjatyw funkcjonujących w Falenicy.
Podczas tego rodzinnego pikniku odbędzie się wiele wspaniałych atrakcji także dla dzieci. Podczas wspólnych zabaw, warsztatów i pokazów, rodzice milusińskich będą mogli otrzymać kupony rabatowe między innymi na ciekawe zajęcia odbywające się w okolicznych szkołach. Czas umilą występy i zlot samochodów zabytkowych.
Wszystkie firmy i organizacje które chcą się przyłączyć do wydarzenia zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Radość z pomagania.

Radość ze Świąt - Wielkanoc 2023

Dużymi krokami zbliża się Wielkanoc, która nie dla wszystkich będzie okazją do rodzinnych imprez przy obfito zastawionym stole...
Ale dzięki Wam, w Stowarzyszenie Radość z pomagania jak co roku postaramy się, aby te Święta dla naszych podopiecznych były pełne dobra i spokoju o świąteczny posiłek
Uruchamiamy naszą akcję Radość ze Świąt - Wielkanoc 2023.
Zasady są bardzo proste:
Wybierz potrzebującą rodzinę z listy:
https://docs.google.com/.../15f-xHzFsmRYF2ZlV.../edit...
Przygotuj dla niej paczkę i skontaktuj się z Opiekunem Rodziny aby ustalić sposób jej przekazania
Kogo wspieramy?
Nasze podopieczne rodziny, które doskonale znamy i wiemy, że potrzebują pomocy
Osoby samotne z najtrudniejszą sytuacją wytypowane przez współpracujący z nami OPS - każda z nich ma smutną historię za sobą
Kociaki z Radości - Dom Tymczasowy dla kociąt - na każdą z pozycji w tabeli może złożyć się kilka osób
Dodatkowe informacje znajdziecie w tabeli oraz na plakacie.
Liczymy na Wasze ogromne serca, dołożymy wszelkich sił, abyście przy tej akcji mieli Radość z pomagania :)

Kocyk i herbatka dla Babci i Dziadka 2023

To już kolejna odsłona naszej corocznej akcji. Tym razem udało się zorganizować paczki dla 100 Seniorów gdzie mogli znaleźć Kocyk i/lub czapkę , herbatę, kawę, słodycze, ciekawą książkę lub krzyżówki, przetwory domowej roboty, maseczki i kosmetyki.


Radość ze Świąt 2022 -

Boże Narodzenie

Akcja Radość że Świąt już za nami.

Znowu otworzyliście szeroko swoje serducha, znowu padł rekord i znowu udało się pomóc większej ilości Rodzin niż planowaliśmy. Pomogliśmy ponad 50 rodzinom i domowi tymczasowemu dla kociąt. Do ponad 103 osób trafiło więcej niż 146 paczek!

Angażowaliście się solo, w duetach, rodzinami, grupowo, klasami, firmami i pewnie w wielu innych konfiguracjach otwartych na potrzeby innych. Zdecydowana część darczyńców to nasi stali uczestnicy akcji, ale witamy też nowych darczyńców i pomocników (zapewne nie ostatni raz bo pomaganie uzależnia ).

Dziękujemy Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 86 , Szkole Podstawowej nr 13 im. Lotników Amerykańskich , @Stowarzyszeniu Polska 2050 Wawer Józefów Otwock Wesoła , Farmina Polska , Szkole Podstawowej nr 204 na Bajkowej , Szkole Podstawowej nr 124 im. Stanisława Jachowicza w Warszawie , Przedszkolu 437 Warszawa , Dental-MM Małgorzata Marzec Gawron , @Laboratorium Psychoedukacji i wielu prywatnym darczyńcom, którym udało nam się dziękować na forum grupy Radość z pomagania.

       Jadłodzielnia  Międzylesie

W ramach Stowarzyszenie Radość z pomagania na różne sposoby dzielimy się dobrem. Dziś stajemy przed kolejną szansą, żeby dobrem dzielić się jeszcze szerzej, z każdym z Was! Nasz projekt "Jadłodzielnia Międzylesie" bierze udział w Akcji "Sąsiedzka Moc" organizowanej przez sieć Netto . Aby otworzyć Jadłodzielnię Międzylesie potrzebujemy Waszych głosów. Jak je przekazać? Zasady Netto są bardzo proste:

1. W sklepie Netto przy ul. Zwoleńskiej 59 należy zrobić zakupy za min. 50 PLN.

2. Jeden paragon = 1 karta do głosowania odebrana przy kasie.

3. Na karcie zaznaczacie nasz projekt.

4. Kartę należy wrzucić do specjalnej urny. A my czekamy na Wasze głosy.

Dlaczego warto?Jadłodzielnia to miejsce, z którego może korzystać każdy. Nie jest to projekt skierowany do wąskiej grupy odbiorców. W Jadłodzielni możecie zarówno zostawiać nadwyżki jedzenia, jak i korzystać z tego, co zostawiają inni. Jadłodzielnia byłaby dużą pomocą dla rodziców pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka.

Naszą pierwszą Jadłodzielnię otworzyliśmy wspólnie z Uniq Fight Club przy ul. VI Poprzecznej 23 w Aninie i jest regularnie zaopatrywana w produkty

Prowadzimy grupę DZIELĘ SIĘ JEDZENIEM W WAWRZE na Fb, dzięki której wiele osób dowiaduje się zarówno o idei dzielenia się, jak i informuje lokalną społeczność o wypełnianiu produktami wawerskich Jadłodzielni. Międzylesie to obszar dzielnicy na którym jeszcze nie ma Jadłodzielni. ...a przede wszystkim sprawy lokalnej społeczności są nam bardzo bliskie! Na naszej stronie możecie dowiedzieć się co robimy w Wawrze (i nie tylko)Serdecznie zachęcamy Was więc do zakupów w wybranych sklepach sieci Netto i głosowania na nasz projekt.

Dzięki temu razem możemy tworzyć ten świat odrobinę lepszym

Głosowanie w sklepach trwa: 28.11-31.12.2022.

Razem w Wawrze

Otwarty dzień integracyjny. Cudowne spotkanie pełne miłych wrażeń. Oprócz występów na głównej scenie można było posilić się przysmakami przygotowanymi przez Foodsharing Warszawa oraz nasze Stowarzyszenie.  Prowadziliśmy też ciekawe warsztaty z wykonywania ozdób świątecznych, robienia biżuterii, rysunkowe, warkoczykowe, dekorowania pierników.  Dzięki Fundacji Zobacz. Jestem wszyscy chętni mieli możliwość rozmowy z psychologiem.

Radość ze Świąt 2022

Kochani działacze, sympatycy i wszyscy wspierający Stowarzyszenie. Ogłaszamy akcję "Radość ze Świąt" .

To już kolejna odsłona tej formy wsparcia potrzebujących. Jak w poprzednich latach wchodząc na:

Radość ze Świąt bożonarodzeniowa akcja 2022 - Arkusze Google

wybieramy kogo i w czym chcemy wesprzeć i następnie zapisujemy to w kolumnie obok. Na tą chwilę mamy 32 Rodziny, 1 Dom Dziecka i Dom Tymczasowy dla kociaków. Ponieważ w poprzednich latach pojawiały się pytania o możliwość wsparcia finansowego akcji to informujemy, ze uruchomiliśmy taką możliwość. Pieniądze można wpłacać na numer rachunku:

33 1090 1753 0000 0001 4716 8190

lub na na Siepomaga:

https://www.siepomaga.pl/radosc-z-pomagania...

Zapraszamy do dzielenia się dobrem

 • Maj 2017 -zbiórka odzieży dla potrzebujących ze wsi na Mazurach (wiek odbiorców nie jest dokładnie znany)
 • Lipiec 2017 - pomoc samotnie wychowującej Mamie z Woli. Żywność, kosmetyki, chemia, zabawki. (odbiorcy w wieku 2, 4, 24 l)
 • Listopad- grudzień 2018 -" organizacja akcji "Wawerska paczka bożonarodzeniowa" zbiórka i przekazanie artykułów żywnościowych, chemii, i kosmetyków dla 12 Rodzin (wiek dokładnie nie znany)
 • Styczeń 2019 - pomoc rzeczowa rodzinie uchodźców z Czeczeni. Drewno opałowe, łózka, odzież, pościel, środki higieny, żywność, pralka, kuchenka gazowa (wiek odbiorców 14 i 16 lat, wieku rodziców nie znamy)
 • Luty 2019 - Akcja pomocy dla pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Wawrze (ulica Olchy), audiobooki, muzyka podręczny sprzęt do słuchania i odtwarzania, telewizor, DVD (wiek odbiorców nie jest bliżej znany)
 • Marzec- kwiecień2019 - Wawer organizacja paczek wielkanocnych dla potrzebujących samotnych seniorów i Rodzin gdzie rodzice samotnie wychowują dzieci. 12 paczek (odbiorcy w wieku 1-80 lat).
 • Maj 2019 - "Sprzątamy w Helenowie" akcja pomocy w pracach porządkowych w Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD Helenów ul. Hafciarska 80/86, Warszawa (bez ograniczeń wiekowych).
 • Czerwiec 2019 - bezpłatny montaż kabiny prysznicowej z brodzikiem w Wawrze u rodziny o bardzo ograniczonych możliwościach finansowych (odbiorcy: dzieci w wieku szkolnym i Mama samotnie wychowująca dzieci w wieku "średnim")
 • Czerwiec- Lipiec 2019 - zbiórka i pomoc dla mam z Domu Samotnej Matki na Chlubnej 9A w Warszawie - Białołęce , odzież, zabawki, kosmetyki, rowerki, wózki dziecięce (wiek odbiorców nie jest dokładnie znany)
 • Sierpień 2019 - grudzień 2020- pomoc w realizacji inicjatywy sąsiedzkiej Planetowa 36 (bez ograniczeń wiekowych)
 • Sierpień 2019 - akcja wymiany artykułów szkolnych , plecaki, artykuły plastyczne i piśmiennicze oraz zeszyty (odbiorcy w wieku szkolnym)
 • Październik - grudzień 2019 "Wawerska paczka bożonarodzeniowa"- akcja pomocy seniorom i samotnie wychowującym rodzicom, pomoc rzeczowa w postaci żywności, środków higieny, chemii gospodarczej, ubrań, sprzętu AGD itp.) (odbiorcy 78 osób w tym 39 dzieci w wieku od noworodka do 85 lat)
 • Listopad 2019 podjęcie inicjatywy "Dzielę się jedzeniem w Wawrze" oraz otwarcie we współpracy Uniq Fight Club "Jadłodzielni" w Aninie
 • Listopad 2019 - zbiórka i pomoc seniorom w trudnej sytuacji materialnej. Meble, ubrania, środki Higieny, pościel, kołdry i poduszki, naczynia kuchenne itp. (odbiorcy 67 i 87 lat)
 • Grudzień 2019 - pomoc dla pogorzelca z Celestynowa, ubrania, obuwie, środki higieny i żywność. (odbiorca 60 l)
 • Styczeń 2020 - Wawer- Białołęka zbiórka i pomoc samotnej Mamie, pomoc rzeczowa (wózek, łóżeczko, przewijak, środki higieny dla noworodka i Mamy, laktator itp.) (odbiorcy- noworodek, 3 lata, 25 lat)
 • Styczeń 2020 - udział w ogólnopolskiej akcji "Misie ratownisie" - akcja zbiórki pluszaków dla ratowników medycznych i strażaków. Pluszaki trafiły do dzieci poszkodowanych w wypadkach i pożarach. Zbiórka zakończona ponad 1500 szt maskotek. (odbiorcy o-15 lat).
 • Luty 2020 - trwa Wawer organizacja paczek wielkanocnych dla potrzebujących samotnych seniorów i Rodzin gdzie rodzice samotnie wychowują dzieci (odbiorcy w wieku 1-80 lat).
 • Od maja 2017 do teraz prowadzimy pojedyncze akcje pomocy (czasem jest poszukiwany drobiazg, a czasem lodówka), ale w tej chwili nawet ciężko byłoby wszystko spisać. Stąd tez powyższa "przerwa" między lipcem 2017, a listopadem 2018 ponieważ wtedy dominowały "drobne akcje".
 • Cały czas prowadzimy tez akcje wymiany rzeczy oraz poszukiwań dla potrzebujących . Część z nich wpisuje się w akcje pomocowe, a część można połączyć z nurtem "zero waste'
 • Kwiecień 2020 udział w akcji Zaczytani .pl
 • Od kwietnia 2020 do chwili obecnej wsparcie w sytuacji covid Seniorów w tym w akcji "Wspieraj Seniora".
 • Grudzień 2020 Wawer organizacja paczek bożonarodzeniowych dla potrzebujących samotnych seniorów i Rodzin gdzie rodzice samotnie wychowują dzieci
 • Styczeń 2021 akcja dla Seniorów "Kocyk i herbatka dla Babci i Dziadka" współnie z Fundacja Wsparcie
 • Kwiecień 2021 Wawer organizacja paczek wielkanocnych dla potrzebujących samotnych seniorów i Rodzin gdzie rodzice samotnie wychowują dzieci
 • Czerwiec 2021 akcja z okazji dnia dziecka dla dzieci z Rodzin w trudnej sytuacji materialnej działania doraźne według potrzeb.
 • Listopad 2021 pomoc w pielęgnacji miejsc pochówku Osobom o słabszej kondycji fizycznej (głownie Seniorom)
 • Listopad-Grudzień 2021 - "Radość ze Świąt"- akcja pomocy seniorom i samotnie wychowującym rodzicom, pomoc rzeczowa (ponad 150 paczek) w postaci żywności, środków higieny, chemii gospodarczej, ubrań, sprzętu AGD itp.) (odbiorcy min. 80 osób w tym 39 dzieci w wieku od noworodka do 95 lat)
 • Grudzień 2021 zainicjowanie akcji "Kocyk i herbatka dla Babci i Dziadka" gdzie chcemy wesprzeć 30 Seniorów drobnymi upominkami :kocyk, kawa/herbata, krzyżówka lub książka, coś słodkiego z okazji Dnia Babci i Dziadka. Oprócz walorów wsparcia w seniorach poczucia bezpieczeństwa i pamięci dodatkowym atutem jest integracja społeczna z darczyńcami. Stowarzyszenie wykorzystuje w swoich działaniach współpracę z innymi Organizacjami (Fundacja Wsparcie i podpisane niedawno porozumienie o współpracy z Fundacją zobacz...JESTEM.
 • Styczeń 2022 akcja dla Seniorów "Kocyk i herbatka dla Babci i Dziadka" wspólnie z Fundacja Wsparcie 62 paczki dla warszawskich Seniorów.
 • Od lutego 2022 "Radość bez Granic" - pomoc osobom uciekającym przed wojną w Ukrainie w tym Ośrodkowi w Konstancinie Jeziornej (w tym AGD jak lodówka, mikrofalówki, zabawki, ubrania środki higieniczne itp.) oraz dom uchodźców w Wesołej (łącznie w obydwu ośrodkach przebywa około 90 osób)
 • Marzec/kwiecień 2022 "Radość ze Świąt"- świąteczna akcja wsparcia osób oraz rodzin potrzebujących (ponad 30 Rodzin) oraz domu tymczasowego dla kociąt i gryzoni.
 • Listopad 2022 rozpoczęcie akcji "Radość ze Świąt" edycja bożonarodzeniowa
 • ...Pomoc na bieżąco potrzebującym
 • i wiele, wiele innych...